SARAJEWO-MOSTAR-MEDJUGORJE-DUBROWNIK-BUDVA-KOTOR-JEZIORA PLITWICKIE

10-19.09.2021 r. (10 dni)

 

Dzień 1. Przejazd

Nocny przejazd.

 

Dzień 2 . SARAJEWO

Przyjazd na zwiedzanie Sarajewa – wielokulturowej, niezwykle interesującej stolicy. Sarajewo to centrum polityczne, społeczne i kulturalne Bośni Hercegowiny. To jedyne europejskie miasto, gdzie meczet, kościół katolicki, cerkiew i synagoga znajdują się w tej samej dzielnicy (Bascarsija). Ze względu na długą historię i różnorodność kulturową Sarajewo jest czasem nazywane „bałkańską Jerozolimą”. W programie zwiedzania m.in.: Aleja Snajperów, sukiennice Bačšaršiji, studnia Sebilj, Meczet Królewski - Careva džamija, , Sahat Kula - wieża zegarowa z XVII, meczet Ghazi Husrev-bega. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 3. MOSTAR - MEDJUGORJE

W godzinach rannych śniadanie, wyjazd do Mostaru, urokliwego bałkańskiego miasta nad Neretwą, gdzie zobaczymy kamienny Stary Most z VI w. (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO) oraz tureckie domy  na Starym Mieście. Następnie nawiedzenie sanktuarium w Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4. MEDJUGORIE

Po śniadaniu nawiedzimy kościół św. Jakuba, teren Sanktuarium z Figurą Chrystusa Zmartwychwstałego, stanowiącego centralną część Drogi Krzyżowej oraz cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo, skąd roztacza się wspaniała panorama Medjugorie, przysiółka Bijakovici jak też Góry Kriżevec. Po południu czas na indywidualną modlitwę i udział w nabożeństwie różańcowym. Obiadokolacja i nocleg.

 

 

Dzień 5. DUBROWNIK

W godzinach rannych śniadanie, przejazd do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zobaczymy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, studnię Onufrio, Bramę Pile. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Przejazd do hotelu na riwierze adriatyckiej, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6. KOTOR REJS PO BOCE KOTORSKIEJ

W godzinach porannych śniadanie. Przejazd Boką Kotorską, jedynym fiordem w południowej Europie.Spacer malowniczymi uliczkami Kotoru, średniowiecznego miasta kupców i żeglarzy, wpisanemu przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury.  Wycieczka statkiem po Zatoce Kotorskiej (Boka Kotorska) Postój w Tivacie ok. 1 godz. spacer po starówce słynącej z mnóstwa zabytków budowanych zarówno w stylu orientalnym, jak i barokowym, luksusowa osada Porto Montenegro, czas wolny. Na Risanskim Zalivie znajdują się 2 małe wysepki:  Sveti Djordje i Gospa od Szkrpjela, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej przerwa na wyspie ok. 40 min. następnie przepłyniecie nad Tiwatski zaliv ma trzy wyspy: Prevlaka, Sveti Marko i Otok Cvijeća, gdzie znajduje się słynny klasztor - miejsce wielu pielgrzymek, zwiedzanie klasztoru. Następnie przy ujściu zatoki do Adriatyku przy plaży Żanica gdzie znajduje  się  Błękitna Grota (Plava Spilja), przesiadka na małe statki i przepłyniecie do groty, kąpiel na plaży. Oglądanie Czarnogórskiego Alcatraz - wyspy - więzienia "Mamula", obiadokolacja i nocleg na riwierze adriatyckiej.

 

Dzień 7. BUDWA

W godzinach rannych śniadanie, czas wolny, plażowanie, popołudniowe zwiedzanie Budwy, zwanej „Małym Dubrownikiem”, pełnej życia stolicy turystycznej czarnogórskiej riwiery gdzie starożytność miesza się ze średniowieczem, morze z potężnymi górami dostojna przeszłość z gwarem modnych plaż, a wszystko otulone soczystą śródziemnomorską zielenią i kwiatami, obiadokolacja, nocleg na riwierze adriatyckiej.

 

Dzień 8. ODPOCZYNEK

W godzinach rannych śniadanie, czas wolny na plażowanie, obiadokolacja. Nocleg na riwierze adriatyckiej.

 

Dzień 9. JEZIORA PLITVICKIE

W godzinach rannych śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do PN Jezior Plitvickich, prezentującego unikatową florę i faunę, spacer po drewnianych kladkach wsrod wodospadow, większych i mniejszych jezior, następnie udamy się w drogę powrotną.

 

Dzień 10. POWROT

Przyjazd do Rawy Mazowieckiej w godzinach przedpołudniowych.

 

Dla komfortu grupy kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

 

 

CENA dla min. 40 uczestników :  660,00 zł + 480 euro

 

Cena ZAWIERA: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek-płatne we własnym zakresie, wc, dvd), 7 noclegów w pokojach 2, 3 os. z pełnym węzłem sanitarnym, 7 śniadań, 7 obiadokolacji,  ubezpieczenie Signal Iduna: NNw (5 000 zł) + KL (20 000 euro), opieka pilota i przewodników, bilety wstępów, opłaty drogowe i parkingowe, system Tour guide, podatek VAT

ZAPISY:

telefony: 46/833-70-14 ; 604-388-421 

mail: biuro@bona-via.pl

 

Regulamin plików cookies

Scroll-top